رویدادهای کارآفرینی که باید در آن‌ شرکت کنید

image

رویدادها و دوره‌های آموزشی مختلفی در شهرهای کشور ما در حال برگزاری هستند که برخی از آن‌ها به طور خاص برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده‌اند. شرکت در این رویدادهای کارآفرینی از جهات مختلف برای کارآفرینان و (خصوصا)کسانی که می‌خواهند کارآفرین شوند ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه برخی از مزایای شرکت در یک رویداد کارآفرینی را مطرح شده اند.

 

رویدادها و دوره‌های آموزشی مختلفی در شهرهای کشور ما در حال برگزاری هستند که برخی از آن‌ها به طور خاص برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک طراحی شده‌اند. شرکت در این رویدادهای کارآفرینی از جهات مختلف برای کارآفرینان و (خصوصا)کسانی که می‌خواهند کارآفرین شوند ضروری به نظر می‌رسد. در ادامه برخی از مزایای شرکت در یک رویداد کارآفرینی را بیان می‌کنیم:

  • یادگیری مباحث و موضوعات تخصصی جدید
  • توسعه و بهبود روحیه‌ی کارآفرینی خود
  • آشنایی با هم‌فکران خود و شبکه‌سازی با آن‌ها
  • بهره‌گیری از تجربیات رهبران فکری
  • الهام گیری از ایده‌های مطرح شده
  • یافتن هم‌تیمی‌های خوب و تیم‌سازی

۱۰ رویداد کارآفرینی ایرانی

بنابراین اگر دنبال چنین اهدافی هستید و می‌خواهید در رویدادهای کارآفرینی شرکت کنید، ما در ادامه چند رویداد کارآفرینی ایرانی مشهور را به شما معرفی می‌کنیم که با شرکت در آن‌ها می‌توانید به مزایای گفته شده در بالا دست پیدا کنید.

برای آگاهی از آخرین وضعیت رویدادهای زیر رویدادهای ثبت شده در ایوند را دنبال کنید.

استارتاپ‌گرایند

استارتاپ گرایند یکی از رویدادهای برتر کارآفرینی است که این روزها در سراسر جهان در حال برگزاری است. این رویداد کارآفرینی برای اولین بار، سال ۲۰۱۰ توسط درک اندرسون و اسپنسر نیلسون در کالیفرنیا برگزار شد و سپس با ذوق و اشتیاقی که نسبت به کارآفرینی در سطح جهان وجود داشت، به نقاط مختلف جهان توسعه پیدا کرد.

استارتاپ گرایند

در هر رویداد استارتاپ‌گرایند صاحبان یکی از کسب‌وکارهای موفق حضور پیدا می‌کند و از موفقیت‌ها، شکست‌ها و تجارب خود می‌گوید، شرکت‌کنندگان نیز داستان کسب‌وکار موردنظر را شنیده و سپس سوالات خود را در زمینه‌ی مرتبط می‌پرسند. پس از اتمام رویداد شرکت‌کنندگان فرصت پیدا می‌کنند تا با هم‌فکران خود تعامل داشته باشند و از همه‌ی این موارد برای رشد خود بهره بگیرند.

تدکس

رویداد تدکس یکی از پروژه‌های جانبی سازمان غیرانتفاعی تد هست که مطمئنا با آن آشنا هستید. سازمان تد برای هر شهری که بخواهد رویدادی شبیه به تد برگزار کند مجوز صادر می‌کند اما آن‌ها باید این رویداد را تحت عنوان تدکس برگزار کنند. در این رویدادها مجموعه‌ای از افراد با افکار آینده‌نگر از جمله نوآوران، طراحان، متخصصین و … گرد هم می‌آیند تا دغدغه‎‌های اجتماعی را مطرح کنند و به ایده‌هایی که ارزش گسترده شدن داشته باشند دست پیدا کنند. این رویداد در کشور ما نیز برگزار شده و برای کسانی که به دنبال تغییر دیدگاه‌ خود در زمینه‌ی کارآفرینی هستند بی‌نظیر است.

تدکس تهران

لین استارتاپ ماشین

یکی دیگر از رویدادهایی که برای کسانی که به کارآفرینی می‌اندیشند توصیه می‌کنیم ماشین استارتاپ ناب است. در این رویداد کارآفرینی همه‌چیز با یک ایده شروع می‌شود. در این رویداد سه روزه به کارآفرینان آموزش داده می‌شود که چگونه ایده‌ی خود را اعتبارسنجی کنند. بسیاری از کارآفرینان پس از این‌که ایده‌ی خود را نهایی کردند با شکست مواجه می‌شوند؛ هدف این رویداد کاهش میزان شکست‌هاست، آن‌ها در تلاش هستند به صاحبان ایده‌ها یاد بدهند که شناخت مشتریان و کشف صحیح نیازها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

 

همفکر

همفکر یکی از رویدادهای موفق کشور ما می‌باشد که برای اولین بار سال ۱۳۹۲ در تهران برگزار شد. این رویداد که بستری برای شبکه‌سازی، انتقال تجربیات و توسعه‌ی ارتباطات حرفه‌ای است، هم‌‌اکنون در بسیاری از شهرهای کشور در حال برگزاری است. شرکت‌کنندگان با حضور در این چنین رویدادهایی فرصت شبکه‌سازی و یادگیری به دست می‌آورند و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

همفکر

کافه‌کارآفرینی

کافه‌کارآفرینی رویدادی است که برای انتقال تجربه ایجاد شده است، انتقال تجربه از یک کارآفرین به افرادی که دوست دارند کارآفرینی را به عنوان یک مسیر طی کنند. آگاهی از مشکلات و مسائلی که کارآفرینان در طی مسیر خود با آن‌ها مواجه می‌شوند برای افرادی که تازه با این فضا آشنا می‌شوند بسیار ارزشمند است.

یکی از بهترین ویژگی‌های کافه‌کارآفرینی در این است که به شرکت‌کنندگانش کمک می‌کند تا ببینند آیا واقعا برای کارآفرین شدن ساخته شده‌اند یا نه؟!

کافه کارآفرینی

استارتاپ ویکند

یک رویداد سه روزه‌ی آخر هفته‌ای که یک ایده‌ را تا مرحله‌ی اجرا همراهی می‌کند. تاکنون استارتاپ ویکندهای بسیاری در ایران برگزار شده است و می‌توان گفت عملا فرهنگ کارآفرینی و استارتاپی با این رویداد وارد ایران شد. در استارتاپ‌ویکند افراد با ایده‌های خاص مختلف در رویداد شرکت می‌کنند، برترین ایده‌ها انتخاب شده، تیم‌ها شکل می‌گیرند و شروع به کار بر روی ایده‌ها می‌کنند. هر تیمی که کار خود را سریع‌تر و بهتر پیش برده باشد برنده‌ی استارتاپ ویکند است.

ایده‌شو

این رویداد که از بهمن ماه سال ۹۳ کار خود را شروع کرده است، به دنبال توانمندسازی افراد در ایده‌پردازی می‌باشد. ایده‌شو محیطی را برای کارآفرینان جوان فراهم آورده تا با افراد تاثیرگذار در صنایع مختلف آشنا شوند. نقطه‌ی قوت ایده‌شو سخنرانانی هستند که از طیف‌های مختلف در این رویداد شرکت می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکل ایده‌پردازان و کارآفرینان جوان ارتباط مناسب با صنعت است که ایده‌شو این بستر را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

ایده شو

هم کوک

توسعه‌ی اکوسیستم کارآفرینی ما بیش از هر چیزی به ایجاد و توسعه‌ی روحیه‌ی کارآفرینی نیاز دارد. موسسان این رویداد معتقدند که خلاقیت یک توانایی اکتسابی است و با تمرین می‌توان این توانایی را توسعه داد. این رویداد به تازگی ایجاد شده و تاکنون تعداد اندکی از آن برگزار شده است.

هم کوک

روشن شو

روشن‌شو یک برنامه‌ی ۳ ساعته برای کسب دانش و تجربه‌ در زمینه‌های مختلف است. شرکت‌کنندگان این رویداد اغلب افراد جوانی هستند که به دنبال یادگیری مهارت‌هایی در زمینه کسب و کار هستند. سخنرانانی که در این رویداد شرکت می‌کنند در تلاش هستند تا در عرض ۷ دقیقه ذهن مخاطب را راجع به ایده‌شان روشن کنند.

علاوه بر این، شرکت‌کنندگان در این رویداد نحوه‌ی فعالیت در کار تیمی را یاد می‌گیرند که توانایی کار کردن با دیگران یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای یک کارآفرین موفق است.

روشن شو

بیست تا سی

«بیست‌تا‌سی» مجموعه‌ای از رویدادها و فعالیت‌هاست که با این هدف کمک به بیست ساله‌ها شکل گرفته است، آن‌ها در تلاش هستند تا به بیست ساله‌ها کمک کنند این دوره‌ی مهم از زندگی خود را بهتر و مفیدتر بگذرونند. مخاطبان و شرکت‌کنندگان این رویداد کسانی هستند که مشتاق یادگیری، رشد و توسعه‌ی فردی هستند تا بتوانند آینده‌ی بهتری را برای خود رقم بزنند.

 

برگرفته از سایت blog.evand.com